Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Recenze univerzálního fotoaparátu SONY NEX-5N

Recenze univerzálního fotoaparátu SONY NEX-5N

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 3. 7. 2012
Autor: redakce

Fotoaparát SONY NEX-5N byl představen loni v druhé polovině roku a my vám přinášíme detailní zátěžový test společně s testem šumu tohoto malého fotoaparátu. Úmyslně se vyhýbám slovu kompaktu, protože výsledky a celková filozofie SONY v řadě NEX fotoaparátů se tu naklání na stranu zrcadlovek, jinak ale budete v ruce držet kompaktní fotoaparát. NEX nabízí fotoaparát lehký, malý, ale přesto dobře vybavený.

Jeho kompletní parametry najdete v Katalogu fotoaparátů.

Fotoaprát cestoval s naší fotoexpedicí do Toskánska a na takový druh cestovatelského cestování se opravdu hodí. Za zrcadlovku bych jej ale nevyměnil, pokud budete část dák, dozvíte se proč.

Tento obsah je přístupný pouze registrovaným fotografům. Registrujte se na tomto místě - je to zdarma. Váš účet si vytvoříte v našem centrálním klubu FOCUSCLUB.CZ a pak jej můžete používat na všech našich fotoklubech, jejichž seznam najdete v horní černé liště.

Komentáře

Obrázek uživatele jirun

* souhlasím, že menu je složité, řekl bych až zmatené - kromě možnosti koupě většího blesku lze přikoupit externí mikrofon ECM-SST1 (cca 2.500) nebo hledáček FDA-EV1S (cca 7.200). Bohužel si musíte zvolit pouze jednu periferii, protože všechny používají společnou přípojku! - "..závěrka není zase úplně tichá" - velice špatný popis toho kraválu, co závěrka vydává (je mnohem hlučnější než např. EOS 7D) - sladká panoramata??!? Zaostření vzdálených panoramat je mizerie. Zkoušel jsem fotit "panorama na výšku" natočené o 90st. se slušným výsledkem. Při teplotě 5-10C NEX příšerně poskládal panorama na výšku (pohled z kopce do údolí měl veliké rozdíly v exp. slepených dílů). - makro se setovým objektivem (18-55mm) není žádná sláva, když uváděná min. vzdálenost je 25cm :( - že Sony ".. zlepšila rychlost a přesnost ostření"? Ostření na příchozí skupinku lidí jsem po třetím pokusu vzdal a požádal je, ať se na chvilku zastaví.

Nepřekvapuje mne, že se v recenci nezmiňujete o možnostech natáčení videa. To totiž dokáže rozpálit čip tak, že se mi po dvou 3,5min. klipech, bezprostředně braných po sobě přístroj přehřál a vypnul.

Obrázek uživatele martinkamin

Nepřekvapuje mne, že se v recenci nezmiňujete o možnostech natáčení videa. To totiž dokáže rozpálit čip tak, že se mi po dvou 3,5min. klipech, bezprostředně braných po sobě přístroj přehřál a vypnul.

Reaguji, protože jsem autorem recenze. S videem jsem neměl vůbec nikdy takový problém. Možná je to jinou verzi firmwaru.

Obrázek uživatele jirun

Mám firmware ver. 1.01, takže snad poslední. Děkuji za Vaši reakci, protože díky ní jsem opět začal doufat, že snad není tak špatný a zkusil jsem sním natočit další video.. a bylo by nečestné a nesportovní nepřiznat, že včera NEX vydržel 12,5 a dnes mírně přes 23 minut. To už je pro mne dostatečná výdrž, takže si ho i přes moje další výhrady k němu nechám ;)

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.