Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Chyba ostření u těla 70D

Předem se přiznávám, že jsem fotografický laik :-) Tři roky jsem fotil s tělem 550 a 450 na objektivy Canon 18-135 a Tamron 70-200 f/2,8 velice krásné fotky. Nyní jsem si koupil tělo 70D a většina fotek vypadá jak z kompaktu za 6tisíc :-( Fotky jsou mírně máznuté, případně jsou ostré předměty mírně bokem za ostřícím bodem. Perfektní ostré fotky vznikli vlastně jednou při rychlém focení 7snímků/sec. a to jsem fotil zvířata při výskocích. Dokonce jsem párkrát zaregistroval, že foťák ukončil ostření při silně rozmazaném snímku - jakoby nedokázal najít ostřící bod. Fotky s popisem jsem poslal na servis CANON i Tamron aby se vyjádřili a bylo mi zděleno, že mám s největší pravděpodobností posunuté ostření FF/BF. Na servisu Canon mi po druhé reklamaci zdělili, že našli chybu v objektivu CANON 18-135 a mírně jej seřídili, bohužel to nepomohlo. Chtěl bych poprosit jestli někdo nemá tušení kde by mohl být problém, opravdu se mi nechce věřit, že jsem měl doma stejně vadná dvě těla a tři objektivy a jen nový kanon 70D je vpořádku. Děkuji

Komentáře

Obrázek uživatele aveselka

Stejný problém se 70D. Nemáte někdo kontakt na spolehlivý servis v zahraničí? A jak je to se zárukou? Neuznává Německo i naši? Díky za info.

Obrázek uživatele Martin Paldus

Je problém, že EOS70D vyrábí prý na 6ti místech. Musím zaklepat, že takový problém jsem neměl, každopádně setové objektivy jsem vypustil okamžitě. AWH je naprosto příšerný servis, bohužel si tu dělají monopol...takže nezbývá, než jet za hranice.

Obrázek uživatele Piere

Mám tuto zkušenost s Canonem 70d

Po zakoupení byli fotografie přímo příšerné. Vyvážení bílé totálně do teplejch tonů, ostrost byla příšerná, autofokus totálně netrefil nic co nebylo velice kontrastní. Po porovnání výsledku s Canonem 600d a 70d bylo ze 300 foto u 600d 70% v pořádku a ostatní spíše mojí chybou nepovedené. U 70d v naprosto stejných podmínkách a při použití stejné optiky (foceno současně) bylo 10% fotek jakž takž a 90% vyhodit. AWH - nebyli schopni ani na podruhé opravit a zdělili mi že co bych chtěl od APSC. No jednání na úrovni opravdu. Tak jsem se požádal MEGAFOTO jakož to Německou společnost jestli by mi neudělali laskavost a nezaslali mi fotoaparát do Německého servisu.

A hle fotoaparát přišel za 14 dní a byl naprosto vynikající. Vše fungovalo na jedničku.

Je pravda že se s tím musí člověk naučit zacházet. Autofokus je hodně citlivý na dostatek světla - ale jinak super mašinka. Používám Canon EF 70-200 F4 L - EF 100-400 L IS USM - EF 100/2,8 MACRO - Tamron 17-50/2,8 sp af vc -

Výsledek je takový že se světelností 2,8 je autofokus 100% ovšem na 70-200 f4 už sem tam ujede hlavně když není moc světla - a na 100-400 4-5,6 už to je tak 30% nezaostřených fotek správně. Ale dá se pořád v pohodě používat. Výborné je že na 3200 iso jsou fotky pořád použitelné i na A4 což je opravdu dobré.

Takže pokud to není rukama tak bych poslal fotoaparát do Německa.

Obrázek uživatele Develop

Ahoj Piere, nechal jsem si také nyní dovézt 70D-čko z HongKongu a nestačím se divit. Fotografie ze seťáku 18 - 135 IS STM jsou velkým zklamáním. Problém s ostřením, který jsi popsal výše mám také. Zkoušel jsem ještě pevnou 50mm / 1,4 a výsledek stejný. Zvláštní je, že při testu na Front focus a back focus s testovacím obrazcem je zaostřeno správně. Při reálných situacích, které jsi i ty popsal se ale na AF nedá vůbec spolehnout. I při MF se mi zdá, že nejsou fotky ostré tak, jak by měly. U sterého 600D jsem takové problémy neměl. Ty jsi kupoval 70D u MEGAFOTA, nebo jsi je jenom požádal? Jaká byla cena? Děkuju za info!

Obrázek uživatele rnechvatal

Zdravím. Problém co zde popisuje Piere je velký a má ho mnoho lidí. Mimochodem jsem koupil jeho 70D kterou přes bazar prodával. Takže mám teď 2. Problémy s mým původním popisuji zde http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=212&t=1194675&p=10187094#p.... Pierův foťák je na 100% ve všem lepší. Ale i tak po problémech s 70D zvažuji přechod na Canon 6D. Ty problémy opravdu otřásly mojí důvěrou v tento model :o(

Obrázek uživatele Develop

Díky za info i odkaz. Budu se snažit udělat pár testů. Prodejce chce vidět nějaké fotky. Včera jsem si dal náhodou zobrazit ostřící body v Zoneru a kupodivu mám červeně zobrazeny dva místo jednoho středového, který byl i pro ostření použit. Může to být ale možná tím, že i nová verze ZPS 16 nemá implementovánu podporu 70D právě pro toto. Pokud by byl zájem, můžu někam uložit ukázky fotek. Nebo poslat mailem. Neostré mám i focené s pevnou 50mm / 1,4 s časem 1/4000s.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.