Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

SONY tlačí na trh se zrcadlovkami

User Avatar

To, že firmy Canon a Nikon vstoupily na trh bezzrcadlovek pozdě je chronicky známá věc. To, že dnes tvoří více jak 30 procent prodejů v Japonsku a nových trzích právě bezzrcadlovky, také.

Co ale nikdo nedokáže odhadnout, zda hegemonii Canonu a Nikonu může někdo třetí zásadně narušit.

Obě firmy závislé (z hlediska příjmů) na prodejích zrcadlovek, se do přímého souboje na bezzrcadlovkovém trhu pochopitelně moc nechce, potkaly by se tam s bývalými rivaly SONY (MINOLTA), OLYMPUS, PENTAX, FUJIFLIM, SAMSUNG, PANASONIC. A nabyly by na své půdě, jako v případě DSLR. Proto hodně dlouho váhaly, Nikon sem vstoupil o rok dříve než Canon (EOS M) se systémem Nikon 1 (v roce 2011).

Jenže nakonec to může dopadnout tak, že k přímému souboji na bezzrcadlovkovém trhu je nedonutí jejich marketingoví plánovači, jejich správní rady a board of directors, ale samotní zákazníci, kteří budou produkty rozměrově malé, výkonné, opticky bezvadné, bez zrcadla, s nízkou hmotností a se spoustou nových a kreativních funkcí prostě vyžadovat.

Je už zřejmé, že zrcadlovky a jejich prodej nastoupil sestupnou dráhu. A pokud se skutečně potvrdí informace z léta o tom, že SONY chystá pro bajonet E-mount full frame tělo (už známe dokonce název A7 a A7r), pro spoustu fotografů, co se sápou na hory s osmikilovou zátěží a obrovským tříkilovým stativem, tohle přesně může být cesta a důvod, proč definitivně opustit zrcadlovky.

Jde přeci o to udělat kvalitní fotku, na prostědky jimiž bylo cíle dosaženo se fotografická historie neptá.

A víte, kolik objektivů a zrcadlovek se pak na trhu začne objevovat v bazarech? A nikdo je nebude chtít?

Dál už přemítejte sami... Já mám ale pořád starou dobrou zrcadlovku a dokud nezemře, budeme hezky spolu. Krásný den. Martin Kamín

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.